"CAMCE" Xitoyning injiniring xizmatlarini ko‘rsatuvchi hamda sanoat va infratuzilma sohalarida yirik investitsiya loyihalarini amalga oshiruvchi yetakchi korporatsiyasidir.
Kompaniya yurtimizda katta ish tajribasiga ega. Bugungi kunda "CAMCE" 2025-yilda O‘zbekistonda o‘tkaziladigan yoshlar o‘rtasidagi Osiyo o‘yinlariga tayyorgarlik doirasida olimpiya shaharchasi qurilishida ishtirok etmoqda.
Uchrashuvda qo‘shma loyihalarni ko‘paytirishning amaliy jihatlari, jumladan, mamlakatimiz hududlarida gidrotexnik inshootlar va Yangi Toshkentda zamonaviy infratuzilmani barpo etish, ilg‘or agrotexnologiyalarni joriy qilish masalalari muhokama qilindi.
Davlatimiz rahbari qo‘shma loyihalar va erishilgan kelishuvlarni amalga oshirishni jadallashtirish bo‘yicha alohida “yo‘l xaritasi”ni qabul qilishga topshiriq berdi.

On October 18, as part of the program of stay in Beijing, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received Chairman of China CAMC Engineering Wang Bo.
SAMSE is a leading Chinese corporation providing engineering services and implementing major investment projects in the field of industry and infrastructure.
The company has extensive practical experience in our country. Currently, SAMSE is involved in the construction of the Olympic campus in preparation for the Asian Youth Games in Uzbekistan in 2025.
The meeting discussed practical aspects of expanding the portfolio of joint projects, including the construction of hydraulic structures in the regions of the country and modern infrastructure in the "New Tashkent", the introduction of advanced agricultural technologies.
The Head of our state instructed to adopt a separate "roadmap" to accelerate the implementation of joint projects and agreements reached.