Mamlakatimizdagi o‘zgarishlar bosh shahrimizda, ayniqsa, yaqqol namoyon. Bugungi kunda Toshkent – ulkan bunyodkorlik, zamonaviy biznes, ilm-fan va madaniyat markaziga aylandi. «Tashkent city»dagi muhtasham binolar shahar ko‘rkiga ko‘rk qo‘shdi. Bu yerdagi Xalqaro kongress markazida ko‘plab forum va anjumanlar bo‘lib o‘tgan. Kelgusida yana qator nufuzli sammitlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Shu bilan birga, shinamlik darajasi yuqori mehmonxonalar, konsert va opera teatri barpo etilmoqda.
Davlatimiz rahbari ulardagi qurilish jarayonini ko‘zdan kechirdi. Ushbu majmua yurtimizda san’at rivojini yangi darajaga ko‘tarish, madaniy tadbirlarni yuqori saviyada o‘tkazishga xizmat qilishi qayd etildi.
Davlatimiz rahbari ulardagi qurilish jarayoni bilan tanishdi. Ushbu majmua yurtimizda san’at rivojini yangi darajaga ko‘tarish, madaniy tadbirlarni yuqori saviyada o‘tkazishga xizmat qilishi qayd etildi.
Shuningdek, Prezident “Tashkent city” markazida qurilishi yakuniy bosqichda bo‘lgan bir qator boshqa inshootlarni ham ko‘zdan kechirdi.

The transformations taking place in our country are especially noticeable in the main city – Tashkent, which today has become the center of large-scale creative work, modern business, science and culture. The city has become even more beautiful thanks to the majestic buildings of the international business center "Tashkent city". Many forums and conferences have been held in the local International Congress Center. In the future, it is planned to hold a number of more prestigious summits there.
Currently, high-class comfort hotels and an opera house are being built here.
The Head of State got acquainted with the progress of construction works. It was noted that the complex will give a new impetus to the development of art in the country and will serve to hold cultural events at a high level.
The President also inspected a number of other structures in the Tashkent City shopping center, which are at the final stage of construction.