Mamlakatimizdagi o‘zgarishlar bosh shahrimizda, ayniqsa, yaqqol namoyon. Bugungi kunda Toshkent – ulkan bunyodkorlik, zamonaviy biznes, ilm-fan va madaniyat markaziga aylandi. «Tashkent city»dagi muhtasham binolar shahar ko‘rkiga ko‘rk qo‘shdi. Bu yerdagi Xalqaro kongress markazida ko‘plab forum va anjumanlar bo‘lib o‘tgan. Kelgusida yana qator nufuzli sammitlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Shu bilan birga, shinamlik darajasi yuqori mehmonxonalar, konsert va opera teatri barpo etilmoqda.
Davlatimiz rahbari ulardagi qurilish jarayonini ko‘zdan kechirdi. Ushbu majmua yurtimizda san’at rivojini yangi darajaga ko‘tarish, madaniy tadbirlarni yuqori saviyada o‘tkazishga xizmat qilishi qayd etildi.
Davlatimiz rahbari ulardagi qurilish jarayoni bilan tanishdi. Ushbu majmua yurtimizda san’at rivojini yangi darajaga ko‘tarish, madaniy tadbirlarni yuqori saviyada o‘tkazishga xizmat qilishi qayd etildi.
Shuningdek, Prezident “Tashkent city” markazida qurilishi yakuniy bosqichda bo‘lgan bir qator boshqa inshootlarni ham ko‘zdan kechirdi.

В «Tashkent city» возводятся новые здания
Происходящие в нашей стране преобразования особенно заметны в главном городе – Ташкенте, который сегодня стал центром масштабной созидательной работы, современного бизнеса, науки и культуры. Город стал еще краше благодаря величественным сооружениям международного делового центра «Tashkent city». В здешнем Международном конгресс-центре состоялось множество форумов и конференций. В будущем планируется проведение в нем еще ряда престижных саммитов.
В настоящее время здесь строятся гостиницы высокого класса комфорта и оперный театр.
Глава государства ознакомился с ходом строительных работ. Отмечено, что комплекс придаст новый импульс развитию искусства в стране и послужит проведению культурных мероприятий на высоком уровне.
Президент также осмотрел ряд других сооружений в МДЦ "Tashkent city", находящихся на финальной стадии строительства.