O‘zbekiston Respublikasi Prezidentiga MDHning oliy mukofoti topshirildi
Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Davlat rahbarlari kengashi majlisi doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va ko‘p qirrali hamkorlik munosabatlarini mustahkamlashga qo‘shgan ulkan hissasi uchun tashkilotning oliy mukofoti – MDH Faxriy nishonini tantanali topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ta’kidlash joizki, keyingi bir necha yilda O‘zbekistonning Hamdo‘stlik ishidagi ishtiroki faollashdi.
Mamlakatimiz MDHning tarmoqlar bo‘yicha hamkorlikning 24 ta organiga qo‘shildi, 65 ta tuzilmasi faoliyatida to‘liq ishtirok etmoqda.
Ushbu davrda O‘zbekiston Prezidenti tomonidan ko‘plab muhim yo‘nalishlar yuzasidan qariyb 70 ta tashabbus ilgari surildi. Ularning aksariyati Hamdo‘stlikka a’zo mamlakatlar tomonidan qo‘llab-quvvatlanib, ro‘yobga chiqarildi.

В соответствии с программой заседания Совета глав государств Содружества Независимых Государств состоялась торжественная церемония вручения Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву высшей награды Организации – Почетного знака СНГ за выдающийся вклад в укрепление отношений дружбы, добрососедства и многопланового сотрудничества.
Следует отметить, что в последние несколько лет Узбекистан активизировал свое участие в деятельности Содружества.
Наша страна присоединилась к работе 24 органов отраслевого сотрудничества, полноценно участвуя в деятельности 65 структур СНГ.
За этот период Президентом Узбекистана было выдвинуто порядка 70 инициатив во многих важных направлениях. Большинство из них благодаря поддержке стран-участниц Содружества получили практическую реализацию.