O‘zbekiston Respublikasi Prezidentiga MDHning oliy mukofoti topshirildi
Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Davlat rahbarlari kengashi majlisi doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va ko‘p qirrali hamkorlik munosabatlarini mustahkamlashga qo‘shgan ulkan hissasi uchun tashkilotning oliy mukofoti – MDH Faxriy nishonini tantanali topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ta’kidlash joizki, keyingi bir necha yilda O‘zbekistonning Hamdo‘stlik ishidagi ishtiroki faollashdi.
Mamlakatimiz MDHning tarmoqlar bo‘yicha hamkorlikning 24 ta organiga qo‘shildi, 65 ta tuzilmasi faoliyatida to‘liq ishtirok etmoqda.
Ushbu davrda O‘zbekiston Prezidenti tomonidan ko‘plab muhim yo‘nalishlar yuzasidan qariyb 70 ta tashabbus ilgari surildi. Ularning aksariyati Hamdo‘stlikka a’zo mamlakatlar tomonidan qo‘llab-quvvatlanib, ro‘yobga chiqarildi.

In accordance with the program of the meeting of the Council of Heads of State of the Commonwealth of Independent States, a solemn ceremony was held to present the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev with the highest award of the Organization – the CIS Badge of Honor for outstanding contribution to strengthening friendship, good-neighborliness and multifaceted cooperation.
It should be noted that in the last few years Uzbekistan has intensified its participation in the activities of the Commonwealth.
Our country has joined the work of 24 sectoral cooperation bodies, fully participating in the activities of 65 CIS structures.
During this period, the President of Uzbekistan has put forward about 70 initiatives in many important areas. Most of them, thanks to the support of the member countries of the Commonwealth, have been put into practice.