O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Rossiya Federatsiyasiga rasmiy tashrif dasturining ikkinchi kunida Moskva shahrining Aleksandr bog‘idagi Noma’lum askar qabriga gul qo‘ydi.
Kreml devorlari yonida joylashgan ushbu yodgorlik Ikkinchi jahon urushida Vatan himoyasida mardlarcha jang qilgan va halok bo‘lgan millionlab askarlar xotirasiga bag‘ishlab barpo etilgan, ajdodlarimiz jasorati va matonati ramzidir.
O‘zbekiston Prezidenti yodgorlikka gulchambar qo‘yib, insoniyatning tinch kelajagi yo‘lida jonini fido qilgan qahramonlar xotirasiga hurmat bajo keltirdi.

Президент Узбекистана возложил цветы в Александровском саду в Москве
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев в начале второго дня программы официального визита в Российскую Федерацию возложил цветы к Могиле Неизвестного солдата в Александровском саду города Москвы.
Памятник у Кремлёвских стен создан в честь миллионов воинов, храбро сражавшихся и погибших в боях при защите Родины в годы Второй мировой войны. Мемориал символизирует героизм и подвиг наших предков.
Президент Узбекистана, возложив венок, отдал дань уважения героям, пожертвовавшим своими жизнями во имя мирного будущего человечества.