O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Rossiya Federatsiyasiga rasmiy tashrif dasturining ikkinchi kunida Moskva shahrining Aleksandr bog‘idagi Noma’lum askar qabriga gul qo‘ydi.
Kreml devorlari yonida joylashgan ushbu yodgorlik Ikkinchi jahon urushida Vatan himoyasida mardlarcha jang qilgan va halok bo‘lgan millionlab askarlar xotirasiga bag‘ishlab barpo etilgan, ajdodlarimiz jasorati va matonati ramzidir.
O‘zbekiston Prezidenti yodgorlikka gulchambar qo‘yib, insoniyatning tinch kelajagi yo‘lida jonini fido qilgan qahramonlar xotirasiga hurmat bajo keltirdi.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev laid flowers at the Grave of the Unknown Soldier in the Alexander Garden of Moscow at the beginning of the second day of the official visit to the Russian Federation.
The monument at the Kremlin walls was created in honor of millions of soldiers who bravely fought and died in battles defending the Motherland during the Second World War. The memorial symbolizes the heroism and feat of our ancestors.
The President of Uzbekistan, laying a wreath, paid tribute to the heroes who sacrificed their lives for the peaceful future of humanity.