O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Germaniya Federal Kansleri Olaf Sholsning taklifiga binoan 28-30-sentabr kunlari amaliy tashrif bilan Berlin shahrida bo‘ladi.
Tashrif dasturiga muvofiq, Federal Kansler Olaf Shols va Federal Prezident Frank-Valter Shtaynmayer bilan ikki tomonlama muzokaralar o‘tkazilishi, shuningdek, Markaziy Osiyo va Germaniya davlat rahbarlarining uchrashuvlari rejalashtirilgan.
Mamlakatimiz yetakchisi Germaniya iqtisodiyoti Sharqiy qo‘mitasi tomonidan tashkil etiladigan ishbilarmonlik tadbirlarida ham ishtirok etishi ko‘zda tutilgan.
Kun tartibidan O‘zbekiston Prezidentining joriy yil may oyidagi Germaniyaga rasmiy tashrifi davomida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish, Germaniyaning yetakchi kompaniya va banklari bilan investitsiyaviy, innovatsiyaviy va texnologik hamkorlikni kengaytirish masalalari o‘rin olgan.

At the invitation of German Federal Chancellor Olaf Scholz, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a working visit to Berlin on September 28-30.
In accordance with the program of the visit, it is planned to hold bilateral talks with Federal Chancellor Olaf Scholz and Federal President Frank-Walter Steinmeier, as well as meetings of the heads of state of Central Asia and Germany.
It also provides for the participation of the leader of our country in business events organized by the Eastern Committee of the German Economy.
The agenda includes issues of practical implementation of the agreements of the official visit of the President of Uzbekistan to Germany in May this year, expansion of investment, innovation and technological cooperation with leading German companies and banks.