O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev AQSHga amaliy tashrifi doirasida “Cintana” kompaniyasi rahbari Duglas Bekker bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Ushbu kompaniya Arizona davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan bo‘lib, dunyoning 30 mamlakatida faoliyat yuritadi, universitetlarda ta’lim sifatini oshirish bilan shug‘ullanadi.
“Cintana” asoschisi va raisi Duglas Bekker Arizona davlat universiteti bilan hamkorlikda mamlakatimizda Amerika texnologiyalar universitetini tashkil etish ustida ish olib bormoqda.
2024-yildan boshlab sog‘liqni saqlash, injiniring, arxitektura va dizayn kabi yo‘nalishlarda malakali kadrlar tayyorlashni boshlash ko‘zda tutilgan.
Davlatimiz rahbari ushbu rejalarni ma’qullab, O‘zbekiston ta’lim sohasidagi loyihalarni amalga oshirish uchun qulay sharoitlar yaratishga tayyorligini bildirdi.

Президент Узбекистана обсудил перспективы партнерства в области подготовки кадров
18 сентября в рамках программы рабочего визита в США Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу c главой компании Cintana Дугласом Беккером.
Компания создана в сотрудничестве с Аризонским государственным университетом и работает в более чем 30 странах мира, занимается повышением качества образования университетов.
Основатель и председатель Cintana Дуглас Беккер ведёт работу по созданию Американского технологического университета в нашей стране в партнёрстве с Аризонским государственным университетом.
Предусматривается начало с 2024 года подготовки квалифицированных кадров по таким направлениям, как здравоохранение, инжиниринг, архитектура и дизайн.
Лидер нашей страны одобрил эти планы и выразил готовность Узбекистана создать благоприятные условия для реализации образовательных проектов.