O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti amaliy tashrif bilan Vengriyaga boradi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Vengriya Bosh vaziri Viktor Orbanning taklifiga binoan joriy yil 19-20-avgust kunlari amaliy tashrif bilan Budapesht shahrida bo‘ladi.
Tashrif dasturiga muvofiq, davlatimiz rahbari Vengriya Bosh vaziri bilan muzokara o‘tkazadi, unda mamlakatlarimiz o‘rtasidagi amaliy hamkorlikning dastur va loyihalarini ilgari surish masalalari ko‘rib chiqiladi.
O‘zbekiston Prezidenti faxriy mehmon sifatida Vengriya davlat bayrami – avliyo Ishtvan kuniga bag‘ishlangan tadbirlarda ishtirok etadi hamda Budapeshtda o‘tayotgan yengil atletika bo‘yicha jahon chempionatining erkaklar o‘rtasidagi yugurish musobaqalari finaliga tashrif buyuradi.

At the invitation of Hungarian Prime Minister Viktor Orban, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a working visit to Budapest on August 19-20 this year.
In accordance with the program of the visit, the head of our state will hold talks with the Prime Minister of Hungary, during which issues of promoting programs and projects of practical cooperation between the two countries will be considered.
The President of Uzbekistan will also take part as an honorary guest in the events in connection with the Hungarian state holiday – St. Stephen's Day, and will also attend the final of the men's race of the World Athletics Championships held in Budapest.