O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyevning 24-iyul kuni o‘tgan telefon orqali muloqotida ikki tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirish, kooperatsiya loyihalarini ilgari surish va o‘zaro savdoni ko‘paytirish masalalari diqqat markazida bo‘ldi.
Ozarbayjon yetakchisi davlatimiz rahbarini tavallud kuni bilan dildan qutlab, mustahkam sog‘lik va katta muvaffaqiyatlar, ko‘p millatli O‘zbekiston xalqiga tinchlik-osoyishtalik, farovonlik va ravnaq tiladi.
O‘zbekiston Respublikasi hukumat delegatsiyasi o‘tgan hafta Ozarbayjonga amalga oshirgan tashrifning samarali yakunlari hamda qo‘shma Hukumatlararo komissiyaning Shusha shahrida o‘tkazilgan navbatdagi yig‘ilishi natijalari mamnuniyat bilan qayd etildi.
Bo‘lajak oliy darajadagi sammitga qadar qat’iy kelishuv va bitimlar to‘plamini shakllantirish muhimligi ta’kidlandi.

Вопросы дальнейшего наращивания двустороннего практического сотрудничества, продвижения проектов кооперации и увеличения взаимной торговли были в фокусе внимания в ходе телефонного разговора Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, состоявшегося 24 июля.
Лидер Азербайджана сердечно поздравил главу нашего государства с днем рождения, тепло пожелав крепкого здоровья и больших успехов, а также мира, благополучия и процветания многонациональному народу Узбекистана.
С удовлетворением отмечены плодотворные итоги визита правительственной делегации Республики Узбекистан в Азербайджан и результаты очередного заседания совместной Межправительственной комиссии в городе Шуша, прошедших на прошлой неделе.
Отмечена важность формирования пакета твердых соглашений и договоренностей к предстоящему саммиту на высшем уровне.
Отдельное внимание уделено продолжению активных культурно-гуманитарных обменов, а также тесного взаимодействия на международных площадках.