12-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif telefon orqali muloqot qildilar.
Ikki tomonlama munosabatlar va mintaqaviy hamkorlikning dolzarb masalalari ko‘rib chiqildi.
Pokiston yetakchisi davlatimiz rahbarini bo‘lib o‘tgan Prezident saylovida ishonchli g‘alaba qozongani bilan samimiy qutlab, O‘zbekiston xalqiga tinchlik-osoyishtalik, farovonlik va ravnaq tiladi.
Suhbat chog‘ida tomonlar savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, transport-logistika va madaniy-gumanitar sohalarda oliy darajada qabul qilingan bitim va kelishuvlar amalga oshirilishi muhimligini qayd etdilar.
Mamlakatlarimiz yetakchi korxonalari kooperatsiyasini rivojlantirish va o‘zaro tovar ayirboshlash hajmini oshirishdan ikki tomon ham manfaatdor ekani ta’kidlandi.

On July 12, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Shahbaz Sharif had a telephone conversation.
Topical issues of the bilateral agenda and regional cooperation were discussed.
The leader of Pakistan warmly congratulated the head of our state on his confident victory in the last presidential election, wishing peace, prosperity and prosperity to the people of Uzbekistan.
During the conversation, the sides noted the importance of practical implementation of the agreements and agreements adopted at the highest level in the trade, economic, investment, transport and logistics, cultural and humanitarian spheres.
The mutual interest in developing cooperation between the leading enterprises of the two countries and increasing the volume of bilateral trade was emphasized.