O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkmaniston Milliy yetakchisi, Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedov bilan telefon orqali muloqot qildi.
Suhbat avvalida Turkmaniston yetakchisi davlatimiz rahbarini muddatidan ilgari o‘tkazilgan Prezident saylovida qozongan ishonchli g‘alabasi bilan samimiy tabriklab, qardosh O‘zbekiston xalqiga farovonlik va ravnaq tiladi.
O‘zbekiston-Turkmaniston do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va strategik sheriklik munosabatlari keyingi yillarda izchil rivojlanib borayotgani katta mamnuniyat bilan qayd etildi.
Sanoat, energetika, qishloq xo‘jaligi va boshqa tarmoqlarda amaliy hamkorlik kengayib bormoqda. Parlamentlar o‘rtasidagi aloqalar va gumanitar almashinuvlar faollashdi.
O‘zbekiston va Turkmaniston yetakchilari mintaqaviy kun tartibidagi masalalar yuzasidan fikr almashdilar. Bo‘lajak ikki tomonlama tadbirlar rejasi ko‘rib chiqildi.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a telephone conversation with the National Leader of the Turkmen people, Chairman of the Halk Maslahaty of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov.
At the beginning of the conversation, the leader of Turkmenistan cordially congratulated the head of our state on his convincing victory in the early presidential elections, wishing well-being and prosperity to the fraternal Uzbek people.
The progressive dynamics of the development of Uzbek-Turkmen relations of friendship, good-neighborliness and strategic partnership in recent years was noted with deep satisfaction.
Practical cooperation in industry, energy, agriculture and other sectors is expanding. Parliamentary contacts and humanitarian exchanges have intensified.
The leaders of Uzbekistan and Turkmenistan exchanged views on issues of the regional agenda. The schedule of upcoming bilateral events is considered.