O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Tojikiston rahbari mamlakatimiz yetakchisini kuni kecha O‘zbekistonda bo‘lib o‘tgan muddatidan ilgari Prezident saylovida qozongan ishonchli g‘alabasi bilan samimiy qutladi.
O‘zbekiston bilan Tojikiston o‘rtasidagi ko‘p qirrali munosabatlarni, eng avvalo, savdo-iqtisodiyot, investitsiyalar, energetika, qishloq xo‘jaligi va boshqa ustuvor sohalarda amaliy hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari muhokama qilindi.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev had a telephone conversation with President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon.
The Head of Tajikistan sincerely congratulated the leader of our state on his confident victory in the early presidential elections held in Uzbekistan on the eve.
Issues of further expansion of the Uzbek-Tajik multifaceted relations and practical cooperation, primarily in trade and economic, investment, energy, agricultural and other priority sectors, were discussed.