Mamlakatimizda so‘z va matbuot erkinligi, ochiqlik va oshkoralikni mustahkamlash, xalqimizning axborot sohasidagi konstitutsiyaviy huquqlarini ta’minlashga qo‘shayotgan munosib hissasi, global axborot maydonida milliy manfaatlarimizni himoya qilish, yurtimizdagi yangilanish jarayonlari, erishilayotgan yutuqlarni keng targ‘ib etishdagi katta xizmatlari, zamonaviy jurnalistika yo‘nalishlari uchun yuksak malakali kadrlarni tayyorlash, yosh avlodni ona Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash borasidagi samarali faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:
Butayev Shoyim Primkulovich - «Hujjatli va xronikal filmlar kinostudiyasi» davlat unitar korxonasi muharriri
Mirzayarov Uktam Xayrullayevich - «Guliston» va «Teatr» jurnallari bo‘lim muharriri
Nuritdinov Xayrulla Bokidjonovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston 24» teleradiokanali» davlat muassasasi direktori
Alimbekova Jumakul Maulenovna - «Nurli jol» gazetasi mas’ul kotibi
Aripov Maxmudjon Musinovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston 24» telekanali bo‘lim katta muharriri
Axrorov Mirasror Mirabrorovich - «Ovozi tojik» gazetasining Farg‘ona va Andijon viloyatlari bo‘yicha muxbiri
Djunaydullayeva Ugiloy Inatullayevna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining Samarqand viloyati teleradiokompaniyasi guruh muharriri
Yerejepov Baxitbay Kengesbayevich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «Nukus teleradiomarkazi» filiali bosh ovoz rejissyori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Sadikov Xusanbori Mirganiyevich - «Mushtum» jurnali bosh rassomi
Shametov Baxtiyor Almetovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «Toshkent» teleradiokanali» davlat muassasasi guruh bosh rejissyori
Kamilov Sardor Abduraximovich - «Milliy telekanal» mas’uliyati cheklangan jamiyatining bosh muharriri va prodyuseri
Omanov Muxiddin Sattarovich - «O‘zbekiston nashriyoti» davlat unitar korxonasining bolalar va badiiy adabiyotlar tahririyati mudiri
Radjabov Dilshod Esanovich - «Muharrir» nashriyoti bosh muharriri
Talipjanova Shafoat Manapovna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «Sport» teleradiokanali» davlat muassasasi bosh muharririyati katta muharriri
Fayziyev Davron Axmedjanovich - O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasining marketing va media bo‘limi boshlig‘i
Abdunazarov Ravshan Sattarovich - «Radioaloqa, radioeshittirish va televideniye markazi» davlat unitar korxonasining Surxondaryo radioteleuzatish markazi stansiya yetakchi muhandisi, Surxondaryo viloyati
Ajimuratov Azamat Lepesbayevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining axborot bo‘limi boshlig‘i
Arslonova Jamila Amirovna - Zangiota tumani «Istiqbol» gazetasi muxbiri, Toshkent viloyati
Axmedov Ibroxim Raximovich - «Grand» radiostansiyasi bosh muharriri va boshlovchisi
Axmedov Qobuljon Xoliqovich - «Mening yurtim» telekanali bosh direktori
Vohidov Jur’at Samandarovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining Buxoro viloyati teleradiokompaniyasi montajchisi
Davletova Nozimaxon Eldarovna - Milliy mass-mediani qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi direktori
Jo‘rayev Olim Ergashevich - Buxoro viloyati hokimining axborot siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi – matbuot kotibi
Ismailov Muzaffar Abdullayevich - «Daryo.uz» veb-sayti rahbari
Kaysarov Timur Adixamovich - «Yangi O‘zbekiston» va «Pravda Vostoka» gazetalari tahririyati mas’ul kotibi
Kenjayev Ruslan Alisherovich - «Xalq so‘zi» va «Narodnoye slovo» gazetalari bosh muharririning o‘rinbosari
Qosimova Norinisa Ergashevna - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasining Sirdaryo viloyati bo‘limi bosh mutaxassisi
Madumarova Baxrinsa To‘xtasin qizi - «Zamon.uz» veb-sayti bosh muharririning o‘rinbosari
Mazitov Abduraim Malikovich - «Sharq» nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasining muqovalash sexi ishchisi
Mamirov Suyundik Maxammatovich - O‘zbekiston Jurnalistlar uyushmasi bosh mutaxassisi
Muminov Ergash Abdumigatovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbektelefilm» davlat muassasasi sahnalashtiruvchi kinorejissyori
Nasirova Irodaxon Xusanovna - «Zo‘r TV» telekanalining prodyuseri va boshlovchisi
Otaboyeva Gulnora Xosiljonovna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining Namangan viloyati teleradiokompaniyasi «Asr» studiyasi siyosiy sharhlovchisi
Rasulov Baxodir Baxtiyorovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston 24» telekanali teleoperatori
Raximova Ra’no Mirfazilovna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston» teleradiokanali» davlat muassasasi suxandoni
Raximxodjayev Zayniddin Xusniddinovich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Matbuot xizmati huzuridagi Media-markazi yetakchi mutaxassisi
Rizayev Akbar Mansurovich - O‘zbekiston Respublikasi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligining Ommaviy kommunikatsiyalar masalalari bo‘yicha markazi boshlig‘i
Ruziyeva Fazila Muxtorovna - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston Milliy kutubxonasining ixtisoslashgan fond va majburiy nusxalarni saqlash xizmati rahbari
Saidov Ikrom Tulyaganovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «Maxsus avtokorxona» davlat muassasasi haydovchisi
Toshniyazova Gulmira Xusanovna - «Kun.uz» veb-saytining Toshkent shahri bo‘yicha muxbiri
Umarov Dilshod Sodikovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «Dunyo bo‘ylab» telekanali» davlat muassasasi efirga uzatish bo‘limi bosh rejissyori
Urinbayeva Sevara Kuchkaraliyevna - O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligining Axborot xizmati rahbari – jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limi boshlig‘i
Xaitaxunov Shukur Djalilovich - Jalaquduq tumani «Jalaquduq hayoti» gazetasi muharriri, Andijon viloyati
Shodiyeva Lolajon Ozodovna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «Mahalla» radiokanali rejissyorlar bo‘limi bosh rejissyori

За достойный вклад в утверждение свободы слова и печати, открытости и гласности в нашей стране, обеспечение конституционных прав граждан в информационной сфере, большие заслуги в защите национальных интересов в глобальном информационном пространстве, широкой пропаганде процессов обновления, достижений республики, плодотворную деятельность по подготовке высококвалифицированных кадров по направлениям современной журналистики, воспитанию молодого поколения в духе любви и преданности Родине, а также за активное участие в общественной жизни, наградить:
Бутаева Шойима Примкуловича - редактора государственного унитарного предприятия «Киностудия документальных и хроникальных фильмов»
Мирзаярова Уктама Хайруллаевича - редактора отдела журналов «Гулистон» и «Театр»
Нуритдинова Хайруллу Бокиджоновича - директора государственного учреждения «O‘zbekiston 24» teleradiokanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Алимбекову Жумакул Мауленовну - ответственного секретаря газеты «Нурлы жол»
Арипова Махмуджона Мусиновича - старшего редактора отдела телеканала «O‘zbekiston 24» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Ахророва Мирасрора Мираброровича - корреспондента газеты «Овози тожик» по Ферганской и Андижанской областям
Джунайдуллаеву Угилой Инатуллаевну - редактора группы Самаркандской областной телерадиокомпании Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Ережепова Бахитбая Кенгесбаевича - главного звукорежиссера филиала «Nukus teleradiomarkazi» Национальной телерадиокомпании Узбекистана, Республика Каракалпакстан
Садикова Хусанбори Мирганиевича - главного художника журнала «Муштум»
Шаметова Бахтиёра Алметовича - главного режиссера группы государственного учреждения «Toshkent» teleradiokanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Камилова Сардора Абдурахимовича - главного редактора и продюсера общества с ограниченной ответственностью «Milliy telekanal»
Оманова Мухиддина Саттаровича - заведующего редакцией детской и художественной литературы государственного унитарного предприятия «Ўзбекистон нашриёти»
Раджабова Дилшода Эсановича - главного редактора издательства «Муҳаррир»
Талипжанову Шафоат Манаповну - старшего редактора главной редакции государственного учреждения «Sport» teleradiokanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Абдуназарова Равшана Саттаровича - ведущего инженера станции Сурхандарьинского центра радиотелепередачи государственного унитарного предприятия «Радиоалоқа, радиоэшиттириш ва телевидение маркази», Сурхандарьинская область
Ажимуратова Азамата Лепесбаевича - начальника информационного отдела Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан
Арслонову Жамилу Амировну - корреспондента газеты «Истиқбол» Зангиатинского района, Ташкентская область
Ахмедова Иброхима Рахимовича - главного редактора и ведущего радиостанции «Гранд»
Ахмедова Кобулжона Холиковича - генерального директора телеканала «Mening yurtim»
Вохидова Журъата Самандаровича - монтажника Бухарской областной телерадиокомпании Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Давлетову Нозимахон Элдаровну - директора Общественного фонда поддержки и развития национальных масс-медиа
Жураева Олима Эргашевича - пресс-секретаря – советника хокима Бухарской области по вопросам информационной политики
Исмаилова Музаффара Абдуллаевича - руководителя веб-сайта «Daryo.uz»
Кайсарова Тимура Адихамовича - ответственного секретаря редакции газет «Янги Ўзбекистон» и «Правда Востока»
Кенжаева Руслана Алишеровича - заместителя главного редактора газет «Халқ сўзи» и «Народное слово»
Косимову Норинису Эргашевну - главного специалиста Сырдарьинского областного отделения Союза писателей Узбекистана
Мадумарову Бахринсу Тухтасин кизи - заместителя главного редактора веб-сайта «Zamon.uz»
Мазитова Абдураима Маликовича - рабочего переплетного цеха Издательско-полиграфической акционерной компании «Шарқ»
Мамирова Суюндика Махамматовича - главного специалиста Союза журналистов Узбекистана
Муминова Эргаша Абдумигатовича - кинорежиссера сценариста государственного учреждения «Oʻzbektelefilm» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Насирову Иродахон Хусановну - продюсера и ведущую телеканала «Zo‘r TV»
Отабоеву Гулнору Хосилжоновну - политического обозревателя студии «Аср» Наманганской областной телерадиокомпании Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Расулова Баходира Бахтиёровича - телеоператора телеканала «O‘zbekiston 24» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Рахимову Раъно Мирфазиловну - диктора государственного учреждения «O‘zbekiston» teleradiokanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Рахимходжаева Зайниддина Хусниддиновича - ведущего специалиста Медиацентра при Пресс-службе Президента Республики Узбекистан
Ризаева Акбара Мансуровича - начальника Центра по вопросам массовых коммуникаций Агентства информации и массовых коммуникаций Республики Узбекистан
Рузиеву Фазилу Мухторовну - руководителя службы хранения специализированного фонда и обязательных копий Национальной библиотеки Узбекистана имени Алишера Навои
Саидова Икрома Тулягановича - водителя государственного учреждения «Махсус автокорхона» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Тошниязову Гулмиру Хусановну - корреспондента веб-сайта «Kun.uz» по городу Ташкенту
Умарова Дилшода Содиковича - главного режиссера отдела передачи в эфир государственного учреждения «Dunyo bo‘ylab» telekanali» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Уринбаеву Севару Кучкаралиевну - руководителя пресс-службы – начальника отдела по связям с общественностью Министерства юстиции Республики Узбекистан
Хаитахунова Шукура Джалиловича - редактора газеты «Жалақудуқ ҳаёти» Джалакудукского района, Андижанская область
Шодиеву Лолажон Озодовну - главного режиссера отдела режиссеров радиоканала «Маhalla» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Яхшибоеву Озоду Абдужалоловну - редактора группы Кашкадарьинской областной телерадиокомпании Национальной телерадиокомпании Узбекистана