“Viza” axborot tizimini takomillashtirish doirasida 2023 yilning 12 iyun' sanasidan e'tiboran O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligiga yuboriladigan viza so‘rovnomalari faqatgina visa.mfa.uz veb-sahifasi orqali to‘ldirilgan va VisaWin dasturiga yuklangan elektron anketalar asosida qabul qilinishini hamda VisaWin dasturida qo‘lda to‘ldirilgan anketalar tizim tomonidan avtomatik ravishda rad etilishi mumkinligi ma'lum qilinadi.
Shunindek, ushbu sanadan visa.mfa.uz veb-sahifasida anketa to‘ldirish jarayonida shaxs fotosurati va pasport nushalarini yuklash majburiy parametr xolatiga o‘tkaziladi.

It is reported that as part of the improvement of the Visa information system, starting from June 12, 2023, visa requests sent to the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan are accepted on the basis of electronic questionnaires filled out only through the visa.mfa.uz web page and uploaded to the VisaWin program. Manually completed forms in the VisaWin program may be automatically rejected by the system.
Thus, from this date on the visa.mfa.uz web page, it is necessary to upload a person's photo and passport copies in the process of filling out the questionnaire.