Davlatimiz rahbari Shayxontohur tumanidagi nodavlat ta’lim muassasasini borib ko‘rdi.
Ming o‘rinli bu maktab ingliz tili, sharq tillari va aniq fanlarni o‘rgatishga ixtisoslashgan. Muassasada o‘quv va kompyuter xonalari, STEM laboratoriyasi, kutubxona, oshxona, sport zali, basseyn mavjud.
Maktabdagi o‘quv va mashg‘ulotlar mamlakatimizda yoshlarni kamida ikkita xorijiy til va bitta hunarga o‘rgatish talabiga mos. Maxsus jihozlangan xonalarda o‘quvchilar tikuvchilik, duradgorlik, kompyuter sirlarini o‘rganmoqda. Yoshlarning qiziqishlariga mos turli to‘garaklar ham tashkil etilgan.
Prezidentimiz ushbu maktab tajribasi asosida kichik hududda ko‘p o‘quvchi o‘rinlarini yaratish, nodavlat maktablarda ta’lim sifatini nazorat qilish muhimligini ta’kidladi.
O‘quvchilar bilan muloqotda bilim eng yaxshi investitsiya ekani, davlat yoshlarning zo‘r mutaxassis bo‘lib, kelajakda yo‘lini topishi uchun barcha sharoitlarni yaratishi qayd etildi.

The Head of State visited a non-governmental educational institution in Shaikhantakhur district.
The school, designed for a thousand students, specializes in English, Oriental languages and exact sciences. There are educational and computer classes, a STEM laboratory, a library, a dining room, a gym and a swimming pool.
The educational process at the school is designed so that students master at least two foreign languages and acquire one profession. Classes in sewing, carpentry, computer maintenance are held in specially equipped workshops. Interest groups are also organized.
The President noted the importance of using the experience of this school to create the maximum number of student places in conditions of limited territory, as well as monitoring the quality of education in non-state schools.
In an interview with students, it was noted that knowledge is the best investment, and the state will create all conditions for young people to acquire professions and get a ticket to the future.