O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Germaniyaga ikki kunlik tashrifi yakunlandi.
Berlinda davlatimiz rahbari GFR Kansleri Olaf Shols va Federal Prezident Frank-Valter Shtaynmayer bilan muzokaralar o‘tkazdi.
Germaniyaning yetakchi kompaniya va banklari rahbarlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston va Germaniya Prezidentlari birgalikda Jeyms Simon galereyasiga tashrif buyurib, “O‘zbekistonning arxeologik xazinalari. Makedoniyalik Iskandardan Kushonlar saltanatigacha” nomli noyob ko‘rgazmani ochdilar.
Tashrif doirasida iqtisodiyot, savdo, moliya, ta’lim, fan va innovatsiya sohalarida 16 ta hukumatlararo va idoralararo hujjatlar imzolandi.
Tashrif dasturidagi tadbirlar yakunlangach, “Berlin-Brandenburg” aeroportida oliy martabali mehmonni Germaniyaning rasmiy shaxslari kuzatib qo‘ydi. Davlatimiz rahbari Toshkentga jo‘nab ketdi.

The two-day visit of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Germany has ended.
In Berlin, the head of our state held talks with German Chancellor Olaf Scholz and Federal President Frank-Walter Steinmeier.
A meeting was held with the heads of leading German companies and banks.
The Presidents of Uzbekistan and Germany visited the James Simon Gallery together, where they opened a unique exhibition “Archaeological Treasures of Uzbekistan. From Alexander the Great to the Kushan Empire.”
During the visit, 16 intergovernmental and interdepartmental documents were signed in the fields of economy, trade, finance, education, science and innovation.
At the end of the visit at the Berlin-Brandenburg airport, the distinguished guest was conducted by German officials. The head of our state flew to Tashkent.