Maktabgacha taʼlim tizimini yanada takomillashtirish masalalari muhokama qilindi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 4-fevral kuni maktabgacha taʼlim va tarbiya tizimini yanada takomillashtirish yuzasidan takliflar taqdimoti bilan tanishdi.
Fargʻona viloyatida islohotlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalar muhokama qilindi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 4-fevral kuni Fargʻona viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish boʻyicha amalga oshirilishi lozim boʻlgan ustuvor vazifalar yuzasidan yigʻilish oʻtkazdi.
Suv resurslaridan foydalanish samaradorligini oshirish masalalari muhokama qilindi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 3-fevral kuni suv resurslaridan samarali foydalanishni taʼminlash hamda suv tejovchi texnologiyalarni keng joriy etish yuzasidan taqdimot bilan tanishdi.
Koʻmir va uran tarmoqlarida amalga oshirilayotgan ishlar hamda navbatdagi loyihalar koʻrib chiqildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 2-fevral kuni koʻmir va uran sanoatida amalga oshirilayotgan ishlar hamda yaqin istiqbolga moʻljallangan rejalar yuzasidan taqdimot bilan tanishdi.
Fuqaro aviatsiyasini rivojlantirish chora-tadbirlari koʻrib chiqildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 2-fevral kuni Navoiy xalqaro aeroporti faoliyati samaradorligini oshirish hamda aviatsiya korxonalarini transformatsiya qilish yuzasidan taqdimot bilan tanishdi.
Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish rejalari muhokama qilindi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 30-yanvar kuni Jizzax viloyatida amalga oshirilayotgan islohotlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalar yuzasidan yigʻilish oʻtkazdi.
“Oʻzbekneftgaz” aksiyadorlik jamiyatining kelgusidagi ustuvor vazifalari koʻrib chiqildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 30-yanvar kuni “Oʻzbekneftgaz” aksiyadorlik jamiyati faoliyati samaradorligini oshirish masalalari yuzasidan taqdimot bilan tanishdi.
Birinchi Prezident xotirasiga ehtirom
Prezident Shavkat Mirziyoyev 30-yanvar kuni Toshkent shahrida Islom Karimov haykali poyiga gulchambar qoʻydi.
Turkiyaga rasmiy tashrif yakunlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Turkiyaga rasmiy tashrifi yakunlandi.