Andijon viloyatida islohotlar natijadorligi va ustuvor vazifalar muhokama qilindi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 12-fevral kuni Andijon viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish boʻyicha olib borilayotgan ishlar va 2026-yil uchun ustuvor vazifalar yuzasidan yigʻilish oʻtkazdi.
Texnik tartibga solish sohasidagi islohotlarni jadallashtirish masalalari muhokama qilindi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 12-fevral kuni texnik tartibga solish sohasini xalqaro talablar asosida tubdan yangilash yuzasidan taqdimot bilan tanishdi.
Kreativ iqtisodiyotni rivojlantirish va yangi madaniyat maskanlari loyihalari taqdimot qilindi
Prezident Shavkat Mirziyoyev kreativ iqtisodiyotni rivojlantirish, madaniyat muassasalari infratuzilmasini yaxshilash hamda yangi kreativ maydonlarni tashkil etish yuzasidan taqdimot bilan tanishdi.
Sud hokimiyati mustaqilligini taʼminlash va tizimda korrupsiyaga qarshi kurashishning holati koʻrib chiqildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 12-fevral kuni Sudyalar oliy kengashi raisining axboroti bilan tanishdi.
Oʻzbekiston va Qirgʻiziston yetakchilari telefon orqali muloqot qildilar
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 10-fevral kuni Qirgʻiz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov bilan telefon orqali muloqot qildi.
Navoiy viloyatida islohotlar natijadorligi va ustuvor vazifalar muhokama qilindi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 10-fevral kuni Navoiy viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar va kelgusidagi ustuvor vazifalar yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi.